3.Hocalar Bulkazdağı Karakeçili Yörük Türkmen Şenliği

Admin 11 Haziran 2019 Davulga köyünden Haberler 1078 -A+
3.Hocalar Bulkaz dağı Karakeçili Yörük Türkmen Şenliğinin kısa bir değerlendirmesidir.
3.Hocalar Bulkazdağı Karakeçili Yörük Türkmen Şenliği

3. Hocalar Bulkazdağı Karakeçili yörük Türkmen şenliği 8 Haziran 2019'da yağmur nedeniyle kısa sürdü.Şenliğe 4 farklı ülkeden tur grubu rezervasyon yaptırdı.3ü geldi 1i gelemedi . Facebook sayfamız üzerinden oluşturduğumuz etkinlik 9.320Kişiye erişti içeriklerimize geri dönütler aldık ve sosyal medyanın gücünü bu şenlikte hissettik. Bazı dernekler/kişiler gelemeselerde destek mesajları atıp bize destek oldular.

   Hertürlü uğraşın içinde en büyük sıkıntılardan biride vatandaşın ulaşım problemiydi bu konu o kadar önemli olmasına rağmen Böleren yaylasına giden yol hala adam akıllı yapılmadı. Her sene temizlenip toprak yama yapılan yol yağmur sonrası oluşan selde yarılıp ulaşımı güç hale sokmakta ve malesef bu konuda yetkili merciler asıl yapılması gerekeni yapmamakta.

   Şenliğin sadece Davulga köyüne ait olduğunu düşünen yada bu düşüncede olan vatandaşlarımız var.Bu şenlik Hocalar ilçesine bağlı tüm köyleri kapsayan,etkinlik yeri Davulga köyü olan bir avuç gönüllü tarafından yürütülen bir çalışmadır ve bu ekip sizin (Etkinliğin düzenlendiği yer Davulga köyü başta olmak üzere Hocalar ilçesi ve tüm köyleri)    desteğinizi bekliyor.


   Anı yaşayın; Şenlikte olan etkinliklere katılmanın size bir zararı olmaz mesela bu sene yapılması planlanan en güzel keçi & en güzel teke yarışmasına katılımın çok olması ve seçimin kıran kırana geçmesi bizi sevindirirdi. Bu yarışma bazı yörük Türkmen şenliklerinde yapılıyor çokta güzel oluyor :)

   Şenliği değerlendirmeyi bilin; Bir tezgah açın mesela Süt ürünleri , Kilim ,örme ,yazma satın bu etkinlikler size gerçek anlamda gelir sağlayabilecek etkinlikler bu fırsatı değerlendirin.

  Son olarak Şenliğin yarıda kesilmesi eğlenceli geçecek birçok etkinliğinde yapılamamasına neden oldu ancak umutluyuz her sene her türlü engellemelere ve  her türlü soruna rağmen etkinliği organize eden bu etkiniğin devam etmesine uğraşan bir ekip var.Biz davulga Köyü internet sitesi olarak her zaman elimizden gelen desteği vermeye gayret göstereceğiz.

Yorumlar